Serial „Wojenne dziewczyny” nagrywany w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej nagrywano zdjęcia filmowe w 51. odcinku serialu „Wojenne dziewczyny”. Producenci seriali zjawili się w mieście w okresie wakacyjnym. Nagrali tutaj sceny na potrzeby 51. odcinka, który dopiero nie tak dawno doczekał się emisji w telewizji. Jakie miejsca Bielska-Białej dokładnie zostały ukazane w serialu?

Zdjęcia do serialu „Wojenne dziewczyny” nagrywane w Bielsku-Białej

Mieszkańcy Bielska-Białej z pewnością od razu rozpoznali miejsca, które zostały ukazane w 51. odcinku serialu. Producenci kręcili sceny serialowe m.in. na ulicach Władysława Orkana, a także Nad Niprem. W jednej ze scen widzowie mogli zobaczyć na ekranach także jednego z bielskich aktorów, a więc Sławomira Miska. Bielszczanin zagrał w serialu rolę epizodyczną i wcielił się w żołnierza niemieckiego.

Mieszkańcy oraz osoby przebywające w lipcu na terenie Bielska-Białej mogli zaobserwować ekipę filmową również w innych częściach miasta. Zdjęcia serialowe nagrywano także na ulicach Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, 11 Listopada, Podcienie oraz Wzgórze.

Przypomnijmy, że serial „Wojenne dziewczyny” od dłuższego czasu emitowany jest na kanałach Telewizji Publicznej. Producenci wypuścili już cztery sezony serialu. Pierwszy odcinek serialu ukazał się już w 2017 roku, a obecnie produkcję można oglądać m.in. na TVP 1, TVP VOD oraz popularnej platformie Netflix.