Stary budynek zyska drugie życie. Powstanie Centrum Seniora i zielona przestrzeń biznesu

W śródmieściu Bielsko-Białej przy ulicy Dmowskiego można od lat zaobserwować budynki, które ulegają degradacji. Niektóre z nich na szczęście już niedługo dostaną drugie życie. Miasto wzięło się za remont opuszczonych budynków i zrealizuje modernizację kilku z nich. Co dokładnie powstanie po odbudowie starych obiektów budowlanych?

Nowoczesne Centrum Seniora

Przy ulicy Romana Dmowskiego do zagospodarowania będzie naprawdę spora przestrzeń. Miasto postanowiło więc ją wykorzystać na wiele różnych sposobów. Jednym z miejsc, które powstanie w odbudowanych obiektach będzie Centrum Seniora. Osoby starsze będą mogły więc cieszyć się nowoczesnym obiektem, które będzie dostosowane do obecnych standardów. Warto zaznaczyć, że seniorzy będą mogli skorzystać m.in. z sali komputerowej, pomieszczeń do zajęć manualnych i integracyjnych, czy też biblioteki. Oczywiście obiekt będzie wyposażony m.in. w windę oraz wszelkie inne udogodnienia dla osób starszych.

Dach pokryty zielenią oraz strefa dla przedsiębiorców

Na obiektach, które są obecnie modernizowane pojawi się naprawdę nietypowa forma wykończenia dachu. Otóż seniorzy będą mogli skorzystać z zielonego dachu, którym będzie przestrzeń z niską oraz średniowysoką zielenią znajdującą się na dachu. Na dachu znajdą się również m.in. stoliki oraz ławki, dzięki czemu strefa będzie służyć do relaksu.

Odbudowane i wyremontowane obiekty przy ulicy Romana Dmowskiego w Bielsku-Białej będą również zaaranżowane na poczet młodych. Przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z powierzchni biurowych do wynajęcia. Znajdą się tam m.in. sale konferencyjne, stanowiska pracy, czy też strefa coworkingu. Oczywiście powierzchnie będą zaprojektowane w sposób nowoczesny, co pozwoli rozwijać biznes wielu przedsiębiorcom.

Mieszkańcy oraz turyści w końcu nie będą musieli odwracać głowy od zaniedbanych budynków w śródmieściu miasta. Już niedługo budynki będą wyremontowane, a elewacja budynków będzie prezentować się znacznie ładniej. Warto dodać, że projektanci wykończą elewację budynku w kolorach bieli, piaskowca oraz szarości, co na pewno pozwoli uzyskać wyjątkowy efekt końcowy.

W ostatnim czasie zdecydowanie więcej mówi się o przestępstwach dokonywanych na seniorach (seniorzy ofiarami przestępstwa w Pułtusku), dlatego pozytywne informacje związane z seniorami są przyjmowane z entuzjazmem.