Przebudowa dwóch budynków należących do Urzędu Miasta

Do Urzędu Miasta Bielsko-Biała należą dwa budynki w centrum miasta, gdzie niegdyś znajdowała się fabryka. Miasto w końcu postanowiło je przebudować , które dzięki tej modernizacji będą mogły zostać wykorzystane.

Urząd Miasta Bielsko-Biała wyłonił wykonawcę na przebudowę

Czynności związane z przebudową dwóch budynków po starej fabryce nabrały naprawdę szybkiego tempa. Dzięki temu prace budowlane na terenie budynków należących do starej fabryki będą mogły rozpocząć się już lada chwila. Warto zaznaczyć, że jeden z obiektów zostanie w pełni rozebrany, a drugi zostanie przebudowany i nadbudowany. W miejsce rozebranego budynku powstanie całkowicie nowy. Dzięki pracom, które powinny ruszyć już lada moment, miejski magistrat uzyska kolejne budynki i pomieszczenia, które będzie mógł zaadaptować do własnych potrzeb.

W przetargu ogłoszonym przez Urząd Miasta Bielsko-Biała wzięło udział aż 6 firm

Przetarg, który miał wyłonić wykonawcę planowanej przebudowy dwóch budynków po starej fabryce cieszył się dużym zainteresowaniem. W ramach przetargu wpłynęło aż 6 ofert. Warto zaznaczyć, że lokalny samorząd na tę inwestycję przeznaczył kwotę w wysokości 19,9 milionów złotych. Wszystkie oferty, które wpłynęły w przetargu mieściły się w ustalonej wcześniej kwocie. Najniższa z nich wynosiła 17,9 milionów złotych, z kolei największa 18,3 milionów złotych.

W przetargu zwyciężyła firma z Leśnej, która złożyła ofertę realizacji tego zlecenia w kwocie opiewającej na 18,19 milionów złotych. Dodajmy, że Urząd Miasta w Bielsku-Białej postawił w ramach przetargu jeden znaczny warunek. Mianowicie wykonawca, który podejmie się realizacji tego zlecenia musi zakończyć wszelkie prace w ciągu 13 miesięcy. Oznacza to, że budynki po starej fabryce powinny zostać oddane do użytku miejscowemu samorządowi jeszcze w przyszłym roku.