Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrywa z Odrą Opole w meczu 2.kolejki Fortuna 1 Ligi

W piątek 6 sierpnia odbyło się spotkanie pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała a Odrą Opole. Niestety zespół z Bielska-Białej uległ wyraźnie przyjezdnej drużynie, a mecz skończył się wynikiem 3:0.

Słaby początek Podbeskidzia w 1. Lidze

Drużyna z Bielska-Białej z pewnością nie może zaliczyć do udanych pierwszych dwóch kolejek nowego sezonu piłkarskiego 2021/2022. W pierwszym spotkaniu Podbeskidzie zremisowało 1:1 z Górnikiem Polkowice. Z kolei teraz zespół przegrał aż 0:3 z Odrą Opole.

Warto zaznaczyć, że Odra Opole w 1. kolejce Fortuna 1 Ligi odnotowało sromotną porażkę 1:4 z drużyną Miedzi Legnica. Stąd też wygrana z Podbeskidziem 3:0 jest nie lada zaskoczeniem dla kibiców, a także ekspertów.

Przebieg spotkania Odra Opole – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Początek spotkania przebiegał w dosyć przewidywalny sposób. To piłkarze z Bielska-Białej uzyskali przewagę i starali się kontrolować mecz. Potwierdzeniem tego była akcja z 16. minuty, kiedy to Julio Rodriguez kropnął w słupek. Pomimo przewagi gospodarzy, to jednak goście wyprowadzili zabójczy cios pod koniec pierwszej połowy spotkania. W samej końcówce, a więc w 44. minucie spotkania Mateusz Kamiński oddał strzał głową, który ostatecznie znalazł się w siatce.

W drugiej połowie piłkarze Podbeskidzia starali się odwrócić losy spotkania. Jednak Mateusz Kuchta, a więc golkiper przyjezdnej Odry tego dnia był naprawdę dobrze dysponowany. Wydawało się, że goście pomimo natarcia miejscowych będą w stanie spokojnie dowieźć wynik do końca. Jednak w 77. minucie po raz kolejny przypomniał o sobie Julio Rodriguez. Tym razem jednak nie za sprawą dobrej akcji, lecz za sprawą czerwonej kartki, którą otrzymał wskutek otrzymania dwóch żółtych. Stąd też do końca spotkania zespół z Opola musiał walczyć o jednego zawodnika mniej. Mimo wszystko nie przeszkodziło to w tym, aby skutecznie odpierać ataki Podbeskidzia.

Co więcej, w końcówce spotkania piłkarze Odry przeprowadzili dwie świetne kontry, które zakończyły się golami. Drogę do bramki znaleźli kolejno Konrad Nowak oraz Miłosz Trojak. W ten sposób zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała niespodziewanie przegrał z Odrą i to w stosunku 0:3.