Jak na ten moment wygląda bezrobocie w Bielsku-Białej?

Od dłuższego czasu w całej Polsce można zaobserwować kryzys finansowy. Jest to spowodowane oczywiście panującą sytuacją na całym świecie. Jak w odniesieniu do światowych zmian i ogólnopolskich restrykcji wypada Bielsko-Biała pod kątem bezrobocia w ostatnim czasie?

Spadek bezrobocia w Bielsku-Białej

Jeszcze w kwietniu mogliśmy zaobserwować stopę bezrobocia w Bielsku-Białej na poziomie 2,8 proc. Na szczęście w maju nie doszło do pogłębienia bezrobocia w okolicy. Co więcej, stopa bezrobocia w maju wyniosła 2,7 proc. Oznacza to, że jest to niewielka, lecz jednak poprawa względem poprzedniego miesiąca o 0,1 proc. Wpływ na taki stan rzeczy na pewno ma nadejście okresu letniego i zniesienie restrykcji przez rząd Polski. Dla pracowników na pewno jest dobra informacja.

Stopa bezrobocia w województwie śląskim

W Bielsku-Białej na całe szczęście udało się odnotować spadek stopy bezrobocia. Nawet jeśli jest on minimalny, to jednak dobrze rokuje na przyszłość. Podobnie pod tym względem wygląda całe województwo śląskie, gdzie stopa bezrobocia spadła również o 0,1 proc., dzięki czemu teraz wynosi 4,9 proc.

Warto pamiętać, że poprawa sytuacji na rynku pracy to zasługa nie tylko rozpoczętego okresu letniego oraz działań rządu dotyczących zniesienia ogólnopolskich restrykcji. Na taki stan rzeczy z pewnością wpływają działania Powiatowego Urzędu Pracy, który aktywnie stara się przeciwdziałać bezrobociu. W jednych z wypowiedzi dyrektor PUP zaznaczył, że od początku 2021 roku do dnia dzisiejszego z różnego rodzaju form przeciwdziałania bezrobociu skorzystało już 320 osób bezrobotnych.