Czy w Bielsku-Białej powstanie spalarnia? Odbył się protest mieszkańców

W ostatni dzień czerwca 2021 roku doszło do licznego zgromadzenia w samej Wapienicy na znak protestu przeciwko planom dotyczącym mającej powstać w tym miejscu spalarni. Mieszkańcy zdecydowanie oburzają się pomysłom radnych i całkowicie nie zgadzają się z planami, jakoby w centrum bielskiej Wapienicy miała powstać spalarnia śmieci.

Miasto planuje otworzyć spalarnię śmieci

Problem ze śmieciami był, jest i będzie. Nic więc dziwnego, że radni miasta planują w jakiś sposób zażegnać ten problem i usprawnić usuwanie śmieci. Jednak plan na otwarcie spalarni w jednej z dzielnic Bielska-Białej zdecydowanie nie przypadł do gustu mieszkańcom. Na proteście w Wapienicy pojawili się nie tylko miejscowi, lecz również mieszkańcy sąsiednich osiedli Wojska Polskiego, Stare Bielsko oraz Polskich Skrzydeł.

Jakie hasła oraz argumenty głosili protestujący?

Protest przeciwko powstaniu spalarni śmieci nie mógł obejść się bez zdecydowanych haseł i argumentów, które skandowali i głosili uczestnicy. Jakie słowa mogliśmy usłyszeć i zobaczyć napisane na plakatach? Były to m.in.: „Spalarnia będzie truć okolicę”, czy też „Spalarnia zadłuży mieszkańców Bielska-Białej na dziesiątki lat”. Jednak oprócz tego mogliśmy być świadkami również takich haseł jak: „Spalarnia zlikwiduje problem palenia śmieci w domowych piecach”.

Uczestnicy protestu zbierali podpisy pod petycją

Jednym z ważniejszych wydarzeń tego protestu była akcja dotycząca zbierania podpisów pod petycją, która ma trafić aż do prezydenta. Petycja ma na celu oczywiście uniemożliwić wybudowanie spalarni śmieci właśnie w tym miejscu. Oprócz tego uczestnicy zebrania zorganizowali przemarsz również pod domy radnych miejskich, którzy mieszkają dokładnie w tej dzielnicy. Mowa o Piotrze Ryszka oraz Piotrze Kochowskim.