Serial TVP w Bielsku-Białej utrudnienia w ruchu drogowym

TVP realizuje zdjęcia do nowego serialu. Utrudnienia w ruchu drogowym

Już niedługo w Bielsku-Białej rozpocznie się realizacja zdjęć do nowego serialu TVP „Wojenne dziewczyny”. Kierowcy będą musieli liczyć się z dosyć sporymi ograniczeniami w ruchu drogowym. Jakie ulice zostaną wykluczone z ruchu oraz na kiedy przewidziano zdjęcia?

Zamknięte ulice w Bielsku-Białej z powodu zdjęć serialowych

Mieszkańcy będą musieli liczyć się z ograniczeniami ruchu drogowego przede wszystkim na ulicach Słowackiego, 11 Listopada, Krasińskiego, Mickiewicza, Podcienie, Wzgórze, Sixta, Nad Niprem, Orkana oraz Schodowa. W planach są również dodatkowe zdjęcia, które będą wykonane na placu św. Mikołaja oraz placu Wolności.

W jakim terminie ulice będą nieprzejezdne?

Zdjęcia do serialu „Wojenne dziewczyny” mają odbyć się w dniach pomiędzy 4-17 lipca. Na szczęście ulice miasta nie zostaną zamknięte w jednym momencie. Zdjęcia na każdej z nich odbywać będą się w ściśle określonych terminach.

Na początek w dniach 4-6 lipca zamknięta zostanie ul. Mickiewicza. Następnie w dniach 4-17 lipca zamknięte zostaną ul. Orkana, Słowackiego, Wzgórze, Podcienie, Nad Niprem. Nieco później, ponieważ od 5 lipca nieprzejezdna będzie również ul. 11 Listopada oraz plac Wolności. Tutaj powrót do normalności również zapowiedziano dopiero na 17 lipca. Z kolei plac św. Mikołaja oraz ul. Schodowa będą zamknięte dla uczestników ruchu drogowego w dniach 8-11 lipca. Również przemieszczanie się po ul. Sixta oraz Krasińskiego zostanie utrudnione w dniach 9-14 lipca. Bez problemów nie obejdą się również miastowe parkingi. Przy ul. Sukienniczej parking będzie nieczynny 9 lipca, z kolei parking na ul. Sikorskiego nie będzie dostępny w dniu 10 lipca.

Pamiętajmy, że zamknięte ulice mogą powodować zwiększony ruch oraz korki w innych miejscach miasta. Jeśli więc mamy możliwość skorzystania w tych dniach z komunikacji miejskiej bądź roweru, to na pewno warto to zrobić. Jednak jeśli takiej możliwości nie mamy, to warto dokładnie zaplanować trasę przejazdu przez Bielsko-Białą i zapewnić sobie nieco więcej czasu na dojazd.