Bielsko-Biała. Jaśniej na przejściach dla pieszych

Każdy kierowca, który prowadził auto po zmierzchu, wie jak trudno jest dostrzec przechodniów, którzy nie mają na sobie odblaskowych elementów. Do sprawy poważnie podszedł Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej, który postanowił doświetlić kilkadziesiąt przejść dla pieszych.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej za cel wyznaczył sobie 100 oświetlonych przejść dla pieszych w mieście, do końca 2020 roku. MZD ogłosił przetarg na montaż całego systemu doświetlającego. Wygrało go przedsiębiorstwo ETEC Sp. z o.o. z siedzibą w Olkuszu. Firma ma 70 dni na wykonanie zlecenia. Dlatego jeszcze przed początkiem zimy mieszkańcy Bielsko-Białej będą mogli bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych w mieście.

Jak będzie wyglądać instalacja doświetlająca?

Na każdym z nich staną dwa słupy z nowoczesnymi, ledowymi lampami. Ich sterowanie będzie opierać się o czujniki zmierzchu, które uruchomią lampę, gdy na zewnątrz zacznie robić się ciemno. Godny uwagi jest fakt, że lampy będą zasilane przez osobną linię energetyczną. Dzięki temu będą odporne na ewentualne awarie elektryczne. Cała inwestycja będzie kosztować budżet miasta 504 tys. zł. Doświetlone mają być m.in. przejścia na Wałowej, Zamenhofa, Daszyńskiego, Komorowickiej, czy Partyzantów.