Baseny miejskie cieszą się popularnością, planowane są dodatkowe atrakcje

Mimo że warunki atmosferyczne w czerwcu nie były doskonałe, publiczne baseny przyciągały dużą liczbę osób. Informacje przekazane przez BBOSiR wskazują, że prawie 40 tys. osób odwiedziło miejsca takie jak „Panorama” i „Start”. Przewiduje się wprowadzenie dodatkowych atrakcji na basenach.

Z początkiem czerwca dla mieszkańców zostały otwarte dwie pływalnie odkryte: „Start” zlokalizowany w Cygańskim Lesie i „Panorama” przy ul. Konopnickiej. Duże zainteresowanie budziła również kryta pływalnia „Troclik”. Łącznie te obiekty przyciągnęły 38 155 osób w ostatnim miesiącu, co zapowiada sukces letniego sezonu basenowego.

„Byliśmy pierwszymi, którzy otworzyli pływalnie w naszym regionie i ludzie chętnie korzystali z możliwości relaksu nad wodą. Na pewno przyczyniły się do tego również wprowadzone przez nas zmiany mające na celu poprawę komfortu klientów, takie jak biletomaty”, mówi Sebastian Wyszyński, dyrektor BBOSiR.

Podążając za trendem rosnącej popularności, BBOSiR planuje od najbliższego piątku zorganizować specjalną serię wydarzeń „Sportowe piątki na Panoramie”. W wybrane piątki animatorzy będą prowadzić zajęcia sportowo-rekreacyjne dla najmłodszych na terenie pływalni. W godzinach 10:00-15:00 będzie można zagrać w badmintona, pokonać tor przeszkód, zagrać w piłkę wodną i uczestniczyć w szkoleniu ze skoków do wody. Wydarzenia te odbywają się jako część inicjatywy „Lato w Mieście 2024 na sportowo” i odbędą się w dniach 5 i 19 lipca oraz 2, 16 i 30 sierpnia.