Przekształcenie ul. Doryckiej w Warszawie przekroczyło półmetek prac remontowych

Ulica Dorycka, ważna arteria komunikacyjna w dzielnicy Bielany w Warszawie, powoli zyskuje nowy wygląd. Prace modernizacyjne na tej drodze, które są już w połowie zakończone, niedawno odwiedził i ocenił Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Dwie jezdnie ulicy Doryckiej przechodzą metamorfozę. Wschodnia strona drogi jest już gotowa od ulicy Wrzeciono do miejsca, gdzie łączy się z nitką zachodnią. W części drogi prowadzącej od ronda do sugerowanego przejścia dla pieszych ułożono nową kostkę brukową, a kolejny fragment pokryty jest asfaltem. Dodatkowo, dla bezpieczeństwa pieszych, ukończono już budowę nowych chodników.

Z kolei zachodnia strona ulicy Doryckiej została poddana renowacji od ulicy Wrzeciono do budynku przy Doryckiej 4. Jej jezdnia jest już pokryta świeżym asfaltem, a oba chodniki całkowicie wymieniono. Po zmierzchu zadbano również o odpowiednie oświetlenie drogi – zamontowano nowoczesne lampy ledowe na stalowych słupach latarni.

Podczas prowadzenia prac renowacyjnych, zdecydowano się również odnowić nawierzchnię na ul. Wrzeciono, która leży między obiema jezdniami Doryckiej. To strategiczne posunięcie pozwoliło na kompleksowe zrealizowanie inwestycji.

Aktualnie załoga budowlana skupia się na remoncie parkingu przy zachodniej jezdni. Po zakończeniu tych prac pozostaną do wykonania jeszcze prace przy obu jezdniach w kierunku ul. Marymonckiej oraz prace związane z zagospodarowaniem przestrzeni zieleni. W planach jest posadzenie licznych krzewów takich jak: tawułec pogięty, śnieguliczka koralowa czy róża okrywowa, a także 17 nowych drzew – dziewięć dębów błotnych, cztery jarzęby szwedzkie i cztery klony czerwone.

Realizacja projektu modernizacji ulicy Doryckiej jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, który przeznaczył na ten cel środki w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. Program ten pokrywa 60% kosztów całej inwestycji. Całkowite wydatki związane z remontem, wynoszą 5 mln 289 tys. 676 zł, co jest równoznaczne z kwotą oferty wybranej w przetargu firmy Delta z Warszawy.

Zgodnie z planem prace remontowe mają zakończyć się na przełomie września i października bieżącego roku.