Bielsko-Biała: Zmiany w cenniku abonamentów parkingowych od 1 lipca

Zarząd Dróg Miejskich w Bielsku-Białej podał do informacji publicznej, że od 1 lipca obowiązywać będą nowe ceny abonamentu parkingowego. Dotyczy to dwóch miejsc: parkingu wielopoziomowego przy ulicy Słowackiego i placu u zbiegu ulic Paderewskiego i Legionów.

Abonament miesięczny za korzystanie z parkingu wielopoziomowego znajdującego się obok BKC ulegnie zwiększeniu z obecnych 70 zł do 100 zł. Natomiast opłata za trzymiesięczny abonament na parkingu przy skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Legionów również wzrośnie, osiągając wartość 100 zł.

Na wspomnianym parkingu wielopoziomowym, który znajduje się niedaleko BCK, taryfy parkingowe wprowadzono rok temu. Po przeprowadzonej renowacji, parking ten oferuje teraz 118 miejsc dostępnych dla wszystkich użytkowników. W ramach modernizacji obiekt został wyposażony między innymi w system monitoringu obejmujący 48 kamer CCTV.

W ramach ulepszeń zainstalowano także elektroniczny system poboru opłat, składający się z terminalów wjazdowych i wyjazdowych, kasy oraz kamer odczytujących numery rejestracyjne pojazdów. Tablica informacyjna umieszczona na wjeździe do parkingu pokazuje ilość wolnych miejsc. Obiekt przeszedł również odświeżenie elewacji jesienią zeszłego roku, a wokół betonowej konstrukcji posadzono rośliny pnące, które mają na celu zamaskowanie szarych ścian.