Prace nad budową nowoczesnego Domu Kultury w Straconce dobiegają końca

Dom Kultury w Straconce, który będzie charakteryzował się nowoczesną architekturą w stylu beskidzkim, ma zostać ukończony do końca bieżącego roku. Przy budowie tego obiektu pracuje się intensywnie, a efektem tych działań jest już gotowa elewacja. Obecnie prace skupiają się na jego wnętrzu. Całość inwestycji szacowana jest na kwotę 15,7 milionów złotych.

W ramach filii Miejskiego Domu Kultury w Straconce zaplanowano różne pomieszczenia – od pralni, suszarni, magazynu i sanitariatów, po sale dydaktyczne i przeznaczone do twórczych aktywności. Dodatkowo, na parterze budynku przewidziano miejsce dla Rady Osiedla Straconka. Budynek będzie posiadał także przyziemną salę wielofunkcyjną z zapleczem scenicznym i gastronomicznym. Uzupełnieniem planu jest parking mający pomieścić 32 samochody. Za realizację tej inwestycji odpowiada spółka Intravi, znana z modernizacji kąpieliska „Panorama”.

Budowa obiektu jest już na zaawansowanym etapie – osiągnięto stan surowy zamknięty i ukończono prace przy elewacji. Teraz wykonawca skupia się na pracach we wnętrzu obiektu. Zgodnie z harmonogramem, prace powinny zakończyć się do końca tego roku.

Podpisano umowę na budowę Domu Kultury w Straconce w sierpniu 2022 roku. Całkowita wartość kontraktu wyniosła 15,7 miliona złotych. Blisko dwie trzecie tej kwoty pochodziły z budżetu miasta, a resztę pokryło dofinansowanie rządowe.