Zmieniają się rozkłady jazdy autobusów MZK w Bielsku-Białej – wprowadzenie nowych harmonogramów i modyfikacja tras

W Bielsku-Białej 24 czerwca dojdzie do zmian w rozkładach jazdy autobusów miejskich. W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, Miejski Zakład Komunikacji przewiduje nowe, tymczasowe harmonogramy kursowania pojazdów. Te będą obowiązywać w soboty, niedziele oraz dni świąteczne i mają za zadanie zwiększyć liczbę przejazdów do obszarów rekreacyjnych i basenów.

Od 24 czerwca do 30 sierpnia, linie nr 12, 24, 27, 28, 31, 34, 35L, 56, 57 będą funkcjonować wg nowego rozkładu. Autobusy linii D zostaną zawieszone. Pojazdy kursujące na linii nr 24 będą obsługiwać jedynie przystanki Wapienica Strażacka oraz Wapienica Park Przemysłowy ABB. Przystanek Wapienica ARR nie będzie obsługiwany.

Zmiany dotyczą również linii nr 1 i 8 – od 29 czerwca do 1 września zostaną wprowadzone nowe tymczasowe rozkłady jazdy. Zmienione harmonogramy mają na celu zwiększenie częstotliwości kursów do obszarów rekreacyjnych i basenu Start w Cygańskim Lesie. Rozkłady obu linii będą skoordynowane w rejonach między przystankami Hotel Prezydent, Armii Krajowej Szpital Wojewódzki i 3 Maja Dworzec, co zapewni odjazdy co około 10 minut od godz. 9.00 do godz. 18.00.

Warto przypomnieć, że od 1 czerwca obowiązuje nowy rozkład jazdy dla linii nr 16. Wszystkie dni tygodnia charakteryzują się zwiększoną częstotliwością kursowania, a przez większą część dnia odjazdy są planowane co 30 minut.

Zmiany obejmują również trasę przejazdu linii nr 2, która ulegnie modyfikacji od 29 czerwca. Po obsłużeniu przystanku Piastowska Lubertowicza, autobusy skierowane zostaną na trasy: ulica Listopadowa, Grunwaldzka, 3 Pułku Strzelców Podhalańskich, Marii Konopnickiej i Cieszyńska do końcowego przystanku Cieszyńska Hulanka. W kierunku powrotnym, autobusy będą kursować ulicami: Cieszyńską, Marii Konopnickiej, 3 Pułku Strzelców Podhalańskich, Grunwaldzką, Stanisława Wyspiańskiego i Piastowską do przystanku Piastowska Starostwo Powiatowe. Fragment ul. Piastowskiej zostanie pominięty, a przystanki Piastowska Sobieskiego oraz Piastowska Starostwo Powiatowe (tylko w kierunku Os. Kopernika) wyłączone z obsługi. Pozostałe przystanki na trasie linii nr 2 nie ulegają zmianie. Zmiana trasy przejazdu linii nr 2 umożliwi łatwiejszy dojazd do pływalni Panorama.