Ekscytujące chwile na gali filmowej: zwycięzca drugiej edycji festiwalu filmowego został ujawniony

W sobotni wieczór, hala Cavatina w Bielsku-Białej stała się miejscem wręczenia nagród podczas drugiej edycji Festiwalu 48 Hour Film Project. Film „Chemia”, stworzony przez zespół B98, otrzymał najwyższe uznanie od jury konkursu i teraz ma szansę na wyświetlenie w Stanach Zjednoczonych.

Zwycięstwo w konkursie dało twórcom filmu „Chemia” niepowtarzalną okazję do prezentacji swojego dzieła na międzynarodowym festiwalu filmowym „Filmapalooza” w Seattle. Tutaj film będzie miał okazję rywalizować z innymi produkcjami miejskimi z edycji 48HFP z całego globu o tytuł główny festiwalu – pokaz na Short Corner Film Festival w Cannes.

„Chemia” zdobyła również uznanie za najlepszą kinematografię i montaż. Drugie miejsce przypadło zespołowi „Jeżyki” za film „Chcieć to być”, natomiast trzecie miejsce zajęli twórcy „Los Capibaras” za swoje dzieło „Resort”. Prestiżowe jury, składające się z osób znanych i cenionych w świecie kinematografii – Wiktora Obroka, Anny Guzik i Marka Hucza – wyłoniło laureatów.

Podczas finałowej gali wręczono w sumie ponad 20 nagród w różnych kategoriach. Nagrody obejmowały m.in. najlepszego aktora i aktorkę, najlepsze kostiumy, scenariusz czy specjalne wyróżnienia za reprezentację miasta Bielsko-Biała. Te ostatnie przypadły zespołowi „Unfinished Breakfast” za film Sci-Fi „Cefalopod Beskidzie”, który również zdobył jedną z nagród publiczności. Wszystkie filmy konkursowe są dostępne do obejrzenia na YouTube.