Kolizja dwóch samochodów na ulicy Katowickiej w Cieszynie – cztery osoby poszkodowane

Dzień wczorajszy był pełen dramatycznych wydarzeń na drogach Cieszyna. Około godziny 16:30 na ulicy Katowickiej doszło do groźnie wyglądającej kolizji, w której uczestniczyły dwa samochody osobowe. W wyniku tego tragicznego zdarzenia, aż cztery osoby doznały różnego rodzaju obrażeń. Bezpośrednio po otrzymaniu informacji o wypadku, na miejsce natychmiastowo przysłano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z powodu poważnej awarii drogowej, ruch na miejscu zdarzenia został kompletnie zablokowany. Funkcjonariusze policji musieli szybko zareagować i zapewnić alternatywne objazdy dla kierowców pragnących ominąć miejsce wypadku. Dopiero około godziny 21:00 ruch został przywrócony do normalnej pracy.

Wstępne ustalenia policyjne wskazują na to, że 20-letni kierowca forda focusa, jadący z nadmierna prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu. Niestety, na jego drodze pojawił się drugi ford, z którym zderzył się na zakręcie. Za kierownicą drugiego samochodu siedział 62-letni mężczyzna, który wraz z 49-letnią pasażerką trafili do szpitala.

Wobec powagi obrażeń, 20-letniego sprawcę kolizji oraz jego 18-letniego pasażera przetransportowano natychmiast do najbliższego szpitala na pokładzie dwóch śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.