Porozmawiajmy o modernizacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej Wsi, gmina Wilamowice

Oczekuje się, że rozbudowa szkoły w miejscowości Stara Wieś, należącej do gminy Wilamowice, zostanie przeprowadzona w najbliższej przyszłości. Ogłoszony przez lokalny samorząd przetarg na prowadzenie prac przyciągnął sześć firm budowlanych. Ceny ofert oscylują między prawie 6 milionami złotych a 7,7 milionami złotych. Urzędnicy planują podjąć decyzję o wyborze wykonawcy już w nadchodzącym miesiącu.

Rozbudowa będzie polegać na modernizacji istniejącego budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego poprzez dodanie szatni dla uczniów szkoły podstawowej i windy. Planowane jest także odnowienie oraz zmiana funkcji segmentu C obiektu. Na parterze tej części znajdzie miejsce nowa kuchnia z zapleczem, natomiast na piętrze i poddaszu powstaną dodatkowe pracownie naukowe. Prace obejmować będą również stworzenie placu zabaw, wymianę ogrodzenia oraz instalację systemu fotowoltaicznego na dachu budynku. Dodatkowo, cały obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Obecny burmistrz Wilamowic, Kazimierz Cebrat, podkreśla duże zapotrzebowanie na modernizację infrastruktury oświatowej. Mówi on o konieczności budowy nowych placówek edukacyjnych w Hecznarowicach i Pisarzowicach oraz remontu części budynku szkoły w Wilamowicach. Na szczęście, dzięki uzyskanym dotacjom, rozbudowa budynku szkolno-przedszkolnego w Starej Wsi może rozpocząć się niezwłocznie.