14. edycja Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii zgromadziła tłumy dzieci w Parku Słowackiego

Dzisiaj tłumy dzieci bawią się na terenie Parku Słowackiego, gdzie ma miejsce 14. edycja Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii. To wyjątkowe wydarzenie gwarantuje nie tylko świetną zabawę do późnych godzin wieczornych, ale również edukację dotyczącą troski o środowisko naturalne i oszczędzania energii.

Festiwal, zorganizowany przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, służy zarówno rozrywce jak i nauce. W ramach imprezy zaplanowano mnóstwo atrakcji edukacyjnych, takich jak stoiska informacyjne na temat segregacji odpadów, oszczędzania wody, czy tworzenia nowych przedmiotów z materiałów pochodzących z recyklingu.

Zastępca prezydenta miasta, Adam Ruśniak, nie kryje dumy z organizacji tego wydarzenia. Jak mówi, „14. Festiwal Dobrej Energii to rewelacyjna impreza, która przyciąga uwagę wielu polskich miast. Na miejscu są nawet reprezentanci Energy Cities, którzy obserwują nasze działania i prowadzą własne stoisko. Dla mieszkańców Bielska-Białej przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, które trwają od rana do późnych godzin popołudniowych.”

Na miejscu można spotkać nie tylko przedszkolaki, ale także uczniów szkół i całe rodziny. Najważniejszym celem festiwalu jest jednak edukacja w atmosferze zabawy – to najprostszy sposób na uczenie szacunku do energii, troski o środowisko i promowanie działań ekologicznych.

Festiwal rozpoczął się dziś rano od zabaw dla dzieci z bielskich przedszkoli. W ramach programu przewidziano m.in. ogłoszenie wyników konkursu plastycznego oraz wiele atrakcji dla najmłodszych. Od godziny 16:00 zapraszamy całe rodziny. Na uczestników czekają występy artystyczne, gra terenowa, pokazy iluzji, bańki mydlane, warsztaty, pokazy kulinarne, malowanie twarzy, dmuchańce i pokazy tańca. Zabawa potrwa do 20:00.