W weekend Bielsko-Biała kusi różnorodnymi atrakcjami: od pucharu świata w kolarstwie górskim, przez noc muzeów, po festiwal gospel

Nadchodzący weekend w Bielsku-Białej zapowiada się niezwykle ciekawie. Do niedzieli trwają zawody Pucharu Świata w kolarstwie górskim, a dodatkowo można skosztować gitarowych brzmień na festiwalu w Cavatina Hall. Co więcej, mieszkańcy i goście miasta mogą liczyć na wiele innych atrakcji.

Kolejne historyczne spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Hałcnowa odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00. Wydarzenie pod tytułem „Za klasztorną bramą, czyli Noc Muzeów u sióstr serafitek w Hałcnowie” poprowadzą Wojciech Kominiak i siostry serafitki.

Jutro rano, o godzinie 8.00, na placu Wojska Polskiego rozpocznie się giełda staroci. To miejsce przyciąga mnóstwo osób, które chcą przeglądać i kupować różnego rodzaju antyki – meble, zegary, płyty, szkło, porcelanę, książki, ozdoby, biżuterię, monety, obrazy i wiele innych rzeczy.

W godzinach 9.00-14.00 Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta organizuje kiermasz przy łaźni publicznej. Goście będą mogli zaopatrzyć się w odzież, obuwie, zabawki i akcesoria do domu. Dla dzieci przygotowano różne atrakcje: dmuchane zabawki, watę cukrową, animacje oraz słodki poczęstunek. Dorośli natomiast będą mogli skosztować kawy i herbaty. W razie niesprzyjającej pogody, kiermasz zostanie przełożony na inny termin.

W godzinach 10.00-15.00 Książnica Beskidzka zaprasza na seminarium poświęcone dziedzictwu przemysłowemu i jego wpływowi na teraźniejszość pod hasłem „Przemysłowa herstoria w krajobrazie Bielska-Białej i Łodzi”. Organizatorami spotkania są Oddziały Łódź i Katowice Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Citylabb Pracowania Badań i Innowacji Społecznych.

W niedzielę wieczorem odbędzie się finałowy koncert festiwalu Gospel w kościele Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Białej o godzinie 19.00. Uczestnicy warsztatów, instruktorzy oraz Zespół Muzyczny z Domu Kultury w Olszówce zaprezentują niezapomniany spektakl muzyczny. Patronat nad koncertem sprawuje Prezydent Miasta Bielska-Białej.