Prace nad budową parkingu ruszyły pełną parą przed otwarciem Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji

Kilka dni temu rozpoczęto prace budowlane przy Rynku, mające na celu stworzenie nowego parkingu. W Miejskim Zarządzie Dróg (MZD) podkreślają, że robota jest na tyle zaawansowana, że jeszcze przed południem, robotnicy nanosili już na powierzchnię ostatnią, ścieralną warstwę asfaltu. Celem jest ukończenie projektu zanim otworzą drzwi do Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji.

Według zawartej umowy, wykonawca ma 10 dni na doprowadzenie prac do końca. Prace budowlane na miejscu wkroczyły w decydującą fazę w tym tygodniu. W piątek rano robotnicy przystąpili do nanoszenia końcowej warstwy asfaltu oraz układania chodników. Mimo że teren był odpowiednio oznakowany i zamknięty dla ruchu, patrol straży miejskiej musiał interweniować z powodu kilku pojazdów zaparkowanych na placu budowy.

Jeśli ta finalna warstwa zostanie poprawnie nałożona, to możemy mówić o 95 proc. postępu prac – zapewnia Marcin Burdziński, zastępca dyrektora MZD. Przewiduje on, że parking będzie gotowy do użytku 25 maja.

Miejsce parkingowe ma być dostępne dla wszystkich, ale przede wszystkim jest przeznaczone dla autobusów. Aktualnie utrwalany jest tylko obszar najbliższy wejściu od strony ronda i Centrum Bajki i Animacji. Powodem takiej decyzji są plany budowy wielopoziomowego parkingu w tym miejscu, o którym mówi się już od lat. W MZD posiada się nawet projekt z uzyskanym pozwoleniem na budowę, lecz nie jest jeszcze wiadomo, kiedy prace zostaną rozpoczęte.

Gmina na tę chwilę nie dysponuje funduszami na budowę docelowego parkingu. Jak informują pracownicy MZD, obecnie inwestycje skupiają się na części terenu, aby minimalizować koszty przyszłej przebudowy. Tylko czas pokaże, czy w przyszłości potrzebna będzie budowa parking wielopoziomowego, zależne to jest od zainteresowania nową bielską atrakcją.