Rozpoczęcie festiwalu gitary Cavatina powoduje tymczasowe zamknięcie ulicy Dworkowej w Bielsku-Białej

Od jutra do niedzieli, w Bielsku-Białej odbywać się będzie Cavatina Guitar Festival, co spowoduje czasowe zamknięcie ulicy Dworkowej. Od godziny 14:00 do 24:00 ruch na odcinku pomiędzy ulicami Sempołowskiej i Zieloną zostanie zablokowany. Miejski Zarząd Dróg apeluje o przestrzeganie wprowadzonych zmian w organizacji ruchu i bezpieczną jazdę zgodną z tymczasowym oznakowaniem. Szczegółowy plan objazdu zamieszczony jest poniżej.

Cavatina Hall, miejsce gdzie odbędzie się festiwal, opisuje to wydarzenie jako „spotkanie dla prawdziwych entuzjastów gitary”. Festiwal składać się będzie nie tylko z trzech codziennych koncertów w głównej sali, ale również z występów na scenie plenerowej. To właśnie ze względu na ostatnie, dochodzi do konieczności zamknięcia ulicy Dworkowej. Wśród wykonawców znajdą się zarówno gwiazdy gitary na skalę światową, jak i polscy artysty.

Już teraz widoczne są pierwsze ślady przygotowań do tego muzycznego wydarzenia. Teren festiwalu został odgrodzony, a scena plenerowa jest już gotowa do przyjęcia artystów i publiczności.