Wielkie święto kultury w Kętach: Noc Muzeów z niezwykłą wystawą i mnóstwem atrakcji

W Kętach 11 maja szykuje się wyjątkowe wydarzenie pełne atrakcji kulturalnych. Ciekawą propozycję na spędzenie soboty zapewnią organizowane podczas Nocy Muzeów pokazy, warsztaty, spacer o historycznym charakterze oraz otwarcie specjalnej wystawy.

Harmonogram uroczystości przewiduje rozpoczęcie serii wydarzeń o godzinie 16.00 w Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach. To jednak nie jedyna placówka, która zaprasza do zwiedzania w tym dniu. Do udziału zachęcają także: Muzeum Matek Założycielek przy ul. Rajskiej 4, prowadzone przez Sióstr Zmartwychwstanki, Sala Tradycji Strzelnicy w Kętach zarządzana przez Grupę Operacyjną „Kęty”, a także Muzeum Klasztorne u Franciszkanów, którego opiekunem jest Rafał Piskorek.

Głównym punktem tej kulturalnej nocy będzie otwarcie wystawy czasowej pt. „Na szlaku. Archeologiczne odkrycia z Kęt Podlesia”. Wydarzenie to odbędzie się również w Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach o godzinie 16.00. Jak zaznacza dyrektor placówki, Łukasz Gieruszczak, to pierwsze takie archeologiczne odkrycia z terenu Kęt, które udało się umiejscowić w określonym kontekście historycznym.