26. Edycja Kina na Granicy w Cieszynie dobiegła końca, a gwiazdy polskiego kina opuszczają miasto

Podczas ostatniego długiego weekendu majowego, cieszyńskie ulice ożywiły się od obecności znanych twarzy z polskiego przemysłu filmowego. Gwiazdy takie jak Marian Dziędziel, Robert Więckiewicz, Michał Żurawski, Artur Żmijewski, Eliza Rycembel, Dorota Stalińska, Filip Pławiak, Gabriela Muskała, Bartłomiej Topa, Tomasz Włosok, Marta Nieradkiewicz, Aleksandra Popławska, Paweł Maślona czy Kinga Dębska przybyły do malowniczego miasta nad Olzą, aby uczestniczyć w 26. edycji przeglądu filmowego Kino na Granicy. Niestety, teraz uczestnicy tego ważnego wydarzenia kulturalnego zaczynają opuszczać Cieszyn.

Przez kilka dni miasto było świadkiem festiwalu filmów polskich, czeskich i słowackich. Goście mogli cieszyć się nie tylko wysokiej jakości kinem, ale także niesamowitą atmosferą. Mimo obecności wielu znanych osobistości, nastrój był luźny i przyjazny. Aktorzy byli dostępni dla fanów – można było z nimi porozmawiać, posłuchać ich czytania bajek dla dzieci, a nawet usłyszeć ich śpiew (Tomasz Ziętek).

Wydarzenie zakończyło się pokazem filmu „Imago” w reżyserii Olgi Chajdas, z Leną Górą w roli głównej. Lena była gościem cieszyńskiego przeglądu rok wcześniej.

Ale nie ma co za bardzo smucić się zakończeniem. Jolanta Dygoś, dyrektorka Kina na Granicy, podczas ceremonii zamknięcia 26. edycji festiwalu ogłosiła dobre wiadomości. Kolejna, 27. edycja Kina na Granicy odbędzie się za rok, od 30 kwietnia do 4 maja 2025 roku.