49-letni recydywista z Bielska-Białej odpowiedzialny za serię kradzieży zatrzymany przez policję

Spokój mieszkańców Bielska-Białej został zakłócony w ostatnich tygodniach przez serię włamań do ich domostw. Policjanci ze służby kryminalnej zatrzymali niedawno 49-letniego mężczyznę, który jest głównym podejrzanym w tych sprawach. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Według informacji przekazanych przez oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, st. sierż. Sławomira Kocura, miasto doświadczało serii włamań od 10 do 22 kwietnia. Włamywacz skupiał się głównie na kosztownościach, biżuterii i gotówce. Po analizie dowodów, 22 kwietnia policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 49-latka podejrzewanego o te czyny.

Ten sam mężczyzna jest również oskarżony o dokonanie rozboju podczas jednego z włamań. Osoba, która była w domu podczas włamania, padła ofiarą agresji.

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, na wniosek prokuratora, wydał nakaz tymczasowego aresztowania na trzy miesiące wobec podejrzanego. Z powodu wcześniejszej historii przestępczej, recydywa grozi mu surowsza kara – do 15 lat pozbawienia wolności.

Przedstawiciel bielskich stróżów prawa apeluje o ostrożność mieszkańców, szczególnie w kontekście zbliżającego się długiego weekendu majowego. Warto pamiętać o zabezpieczaniu swoich domostw i unikaniu informowania na publicznych forach w mediach społecznościowych o planowanych wyjazdach. St. sierż. Kocur podkreśla również wartość proszenia sąsiadów o pomoc w utrzymaniu pozorów obecności w domu, poprzez na przykład sprzątanie reklam z wycieraczki czy zapalanie świateł wieczorem.