Powiększenie liczby połączeń na trasie kolejowej Bielsko-Biała – Kraków w planach na lata 2024/2025

Osoby regularnie korzystające z połączeń kolejowych pomiędzy Krakowem a Bielsko-Białą, będą z pewnością zadowolone z nadchodzących zmian. W nowym rozkładzie jazdy, który ma wejść w życie od roku 2024/25, przewidziano dodatkowe dwie pary pociągów.

Na chwilę obecną, linia kolejowa numer 117 obsługuje siedem par pociągów. Po wprowadzeniu zmian, liczba ta ma wzrosnąć do dziewięciu. Nie tylko to. Poranny przejazd z Wadowic do Bielska-Białej oraz nocny kurs w stronę przeciwną, czyli z Bielska-Białej do Wadowic, zostaną utrzymane. Jest to niewątpliwie dobra informacja dla lokalnej społeczności, która coraz częściej wybiera podróże koleją.

Ważnym jest także fakt, że w związku z remontem linii kolejowej o numerze 97 na odcinku Żywiec – Sucha Beskidzka, w weekendy szynobusy linii 117 będą zamieniane na przyspieszony pociąg Kolei Śląskich „Ornak” jadący na trasie Katowice – Zakopane. Możliwe, że pociąg ten zadebiutuje na trasie już w nadchodzącym okresie letnim.

– Z radością przyjmuję fakt, że moje liczne starania o rozwój kolejnictwa w regionie przynoszą pozytywne rezultaty – wyraża swoje zadowolenie Rafał Stuglik, radny wojewódzki, który intensywnie zabiegał o zwiększenie liczby połączeń.