Ostra awantura w sklepie Żabka zakończona atakiem butelką

W sklepie sieci Żabka, usytuowanym przy ulicy Matejki w Bielsku-Białej, doszło do bójki pomiędzy dwoma mężczyznami. Dramatyczne wydarzenie miało miejsce, gdy jeden z uczestników starcia, za pomocą rozbitej szklanej butelki określanej w gwarze przestępczej jako „tulipan”, uderzył drugiego człowieka twarz. Skutkiem mieszczańskiego incydentu był szpitalny wypadek dla pokrzywdzonego.

Informacje o niedzielnej (14 kwietnia) awanturze, która rozegrała się tuż po godzinie 21:00, przekazał sierżant sztabowy Sławomir Kocur – rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Przytoczył on szczegóły konfliktu, zgodnie z którymi 21-letni sprawca zaatakował w sklepie innego mężczyznę, 29-latka. Po zdarzeniu ofiara skierowana została do szpitala z obrażeniami twarzy. Na szczęście nie były to urazy poważne i poszkodowany już opuścił placówkę.

Niezwykle istotnym szczegółem jest fakt, że młody agresor posiadał przy sobie pistolet. Jak się jednak okazało, była to jedynie plastikowa imitacja broni. Po interwencji służb bezpieczeństwa, 21-latek został zatrzymany przez policję w rejonie dworca kolejowego.

Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie motywu ataku. Zdaniem policji, nie miało ono charakteru rabunkowego.