Podarunek wart 10 tysięcy złotych dla bielskich instytucji wspierających dzieci

Bielsko-Biała, zwycięzca wojewódzkiego etapu konkursu „Świeć się z Energą”, otrzymała sprzęt AGD o wartości 10 tys. złotych. Nagrodę przekazano następnie do trzech placówek, które na co dzień skupiają się na pomocy najmłodszym mieszkańcom miasta.

Konkurs „Świeć się z Energą” to inicjatywa mająca na celu wyłonienie najładniej podświetlonych miast w Polsce podczas okresu świątecznego. Bielsko-Biała, dzięki swoim efektownym dekoracjom, zwyciężyło w etapie na szczeblu wojewódzkim. Jako nagrodę za pierwsze miejsce, miasto otrzymało sprzęt AGD wartości 10 tysięcy złotych.

Wartościowy dar został podzielony i przekazany do trzech lokalnych organizacji zajmujących się pomocą dzieciom. Otrzymującymi były: Charytatywne Stowarzyszenie Opiekuńczo-Wychowawcze Ignis, projekt Towarzystwa Psychoprofilaktycznego Oddział Bielsko-Biała znany jako Ulica Kreatywna oraz Stowarzyszenie Hajstra. Każda z tych instytucji dnia codziennego stara się wspomagać młodych, potrzebujących pomocy mieszkańców Bielska-Białej.