Modernizacja infrastruktury przystankowej: nowa wiata dla niepełnosprawnych na Sobieskiego Międzyrzeckiej i nowe ławki na kolejnych siedmiu przystankach

Na przystanku autobusowym Sobieskiego Międzyrzecka w Bielsku-Białej zainstalowano nową, nowoczesną wiatę, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest to efekt działań Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, który aktywnie angażuje się w poprawę standardu komunikacji miejskiej.

Niewątpliwym atutem nowo montowanej wiaty jest jej przemyślana konstrukcja. Wiata, która została zamontowana na początku roku, posiada specjalne siedzisko o długości wynoszącej dwie trzecie całkowitej długości obiektu. To rozwiązanie sprawia, że jeden z modułów siedzisk może być wykorzystywany przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich lub rodziców podróżujących z małymi dziećmi w wózkach.

Nie tylko przystanek Sobieskiego Międzyrzecka doczekał się jednak modernizacji. Dodatkowo, nowe ławki pojawiły się na siedmiu innych przystankach zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Dla przykładu, dotyczy to przystanków takich jak Długa Bystrzańska (72) kierujących się w stronę Centrum, Długa Bystrzańska (73) w kierunku Szpitala Wojewódzkiego czy Konopnickiej Szpital Pediatryczny (171) w stronę Hulanki. Poprawie uległy również miejsca takie jak Osiedle Wojska Polskiego (311) kierujące się na Osiedle Polskich Skrzydeł, Witosa PKP Krzemionki (407) z liniami do Centrum, Katowicka Mazańcowicka (442) prowadzące do Czechowic-Dziedzic oraz Janowicka Jasińskiego (465) skierowane w stronę centrum.