Niezwykła akcja pszczynskich strażników prawa: zaginiona 12-latka odnaleziona po dwóch godzinach

W przeciągu zaledwie dwóch godzin, funkcjonariusze Policji w Pszczynie dokonali pomyślnego odnalezienia zaginionej 12-letniej dziewczyny. Młoda dama zniknęła z domu tego samego dnia w godzinach porannych, a wszelki kontakt z nią urwał się bez śladu. Zrozpaczeni rodzice, nie mogąc nawiązać komunikacji z córką, podjęli decyzję o zawiadomieniu odpowiednich służb.

Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie wysłała informację o rozpoczęciu poszukiwań dziewczyny około godziny 19:00. Niespodziewanie i na szczęście, po krótkim czasie nadeszła wiadomość o sukcesie misji – „Dziewczyna została odnaleziona!”.

Jak relacjonuje Jadwiga Śmietana, rzeczniczka pszczyńskiej policji, działania stróżów prawa rozpoczęły się natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia. Policjanci sprawdzali każde możliwe miejsce, gdzie mogła przebywać zaginiona oraz przepytywali osoby, które mogły ją spotkać. W końcu, jeden z policyjnych patroli dostrzegł zagubioną dziewczynkę i przekazał ją pod opiekę swojej rodziny.

Policjanci z Pszczyny wyrażają swoją wdzięczność dla wszystkich, którzy przyłączyli się do poszukiwań młodej nastolatki. Z ich pomocą udało się szybko odnaleźć zaginioną i zapewnić jej bezpieczeństwo.