Prace drogowe na dwóch odcinkach w powiecie żywieckim paraliżują ruch

Dla mieszkańców Żywca i okolic, dzisiejszy dzień przynosi pewne utrudnienia komunikacyjne. Oznacza to zastosowanie alternatywnych tras, ponieważ dwa fragmenty dróg powiatowych będą nieprzejezdne od świtu do zmierzchu.

Pierwszym z nich jest ulica Podlesie w Żywcu. Na tym odcinku drogi powiatowej planowane jest położenie nowej nawierzchni. Efektem tych prac będzie całkowite zamknięcie tej części drogi – od godziny 8:00 rano aż do 18:00 wieczorem.

Podobne niedogodności czekają również użytkowników drogi powiatowej nr. 1415 S w Pewli Ślemieńskiej. Tam również trwa remont, ale dotyczy on konserwacji przepustów poprzecznych na odcinku od kościoła do pętli autobusowej. Ta część drogi będzie nieprzejezdna w dokładnie tych samych godzinach, co ulica Podlesie.

Zarząd Dróg Powiatowych, który nadzoruje oba te remonty, apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie tymczasowego oznakowania drogowego, które ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom drogi.