Wielki jubileusz 160-lecia straży pożarnej w Bielsku-Białej – zapowiedź obchodów

Już od nieprzerwanych 160 lat strażacy niosą pomoc mieszkańcom terenów, które dziś stanowią Bielsko-Białą. W czerwcu tego roku Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej planuje zorganizowanie wielkokalibrowych obchodów tych znaczących urodzin na placu Wojska Polskiego.

Zarezerwowany na 15 czerwca strażacki piknik będzie pełen różnorodnych atrakcji, szczególnie skierowanych do najmłodszych obywateli miasta. Oprócz zabaw dla dzieci, organizatorzy przewidują również pokazy ratownicze oraz występy orkiestr dętych. Całość zaplanowana jest jako rodzinnie spędzony czas w atmosferze życzliwości i solidarności.

Obchody nie zakończą się jednak jednodniowym piknikiem. Dzień później, na uroczystym apelu, uhonorowane będą zasługi strażaków i podkreślone będzie znaczenie tej nieocenionej służby dla społeczności lokalnej.

Jubileuszowe wydarzenia będą miały miejsce pod patronatem prezydenta Bielska-Białej, co stanowi wyraz uznania dla pracy i poświęcenia strażaków, którzy na co dzień narażają swoje życie w służbie innym.