Reakcja przechodniów uratowała mężczyznę na wózku inwalidzkim, który zatrzymał się w windzie

Tego weekendu, dokładnie podczas nocy z soboty na niedzielę, komenda straży pożarnej JRG1 otrzymała niecodzienną informację, która przekazana została również do bielsko-bialskiej policji. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny poruszającego się na wózku inwalidzkim, który niestety utknął wewnątrz windy znajdującej się na placu Chrobrego w Bielsku-Białej.

Dostrzeżeni przez przechodniów, niepełnosprawny mężczyzna nie był w stanie samodzielnie opuścić windy. Przyczyną był fakt, że winda zatrzymała się kilkanaście centymetrów poniżej poziomu drzwi. Zgłoszenie o incydencie wpłynęło do WCPR o godzinie 1:54. Gdy jednostki straży pożarnej oraz policji dotarły na miejsce, okazało się, że mężczyzna już nie jest uwięziony w windzie. Wózek z mężczyzną znajdował się obok windy – wydobyli go przechodnie, którzy zareagowali.

Strażacy skupili swoje działania na zabezpieczeniu uszkodzonego urządzenia – windy, używając do tego celu taśmy. O zdarzeniu poinformowali również straż miejską. Informacje uzyskane przez nasz portal wskazują, że mężczyzna był uwięziony w windzie przez ponad dwie godziny, zanim ktokolwiek zareagował i udzielił mu pomocy. Po zakończeniu akcji ratunkowej, wyraził swoją wdzięczność wszystkim zaangażowanym w pomoc.