Ostatnie dni pełne pracy dla bielskich policjantów – pięć zatrzymanych za nadmierną prędkość

W ostatnim czasie stróże prawa z Wydziału Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej mieli ręce pełne roboty, zatrzymując na miejscach zabudowanych aż pięciu kierowców, którzy ignorowali ograniczenia prędkości do 50 km/h. Największą prędkością wykazał się kierowca na ulicy Warszawskiej, który jechał z zawrotnym tempem 122 km/h.

Bielscy funkcjonariusze codziennie walczą z tymi, którzy decydują się na jazdę ze zbyt dużą prędkością, stwarzając tym samym niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Niestety, ta nieodpowiedzialna postawa często jest przyczyną wypadków. W piątek (2 lutego), dwóch kierowców zostało skazanych na trzy miesiące bez prawa jazdy za przekroczenie limitu prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym. Na ulicy Strumieńskiej w Rudzicy 47-latek prowadzący Renault jechał z prędkością 103 km/h, a na ulicy Żywieckiej w Bielsku-Białej, 51-latek prowadzący Forda jechał z prędkością 102 km/h. Obydwaj zostali ukarani grzywną w wysokości 1500 złotych oraz otrzymali po 13 punktów karnych.

W sobotę policjanci zatrzymali kolejnych piratów drogowych na ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej. 22-letni kierowca Opla przekroczył prędkość o 56 km/h, za co stracił prawo jazdy, dostał mandat w wysokości 1 500 zł oraz 13 punktów karnych. Niechlubny rekord należał jednak do 28-latka za kółkiem Audi, który jechał z prędkością 122 km/h, czyli aż o 72 km/h szybciej niż przepisy pozwalają. Jego sprawa trafiła do sądu, gdyż okazało się, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, co niesie za sobą karę do dwóch lat więzienia. Na dodatek dostanie zakaz prowadzenia aut oraz wysoką grzywnę za przekroczenie prędkości. Wtorek nie był lepszy – kolejny pirat drogowy wpadł w ręce mundurowych na ulicy Warszawskiej. Tym razem 45-latek jadący Fiatem jechał z prędkością 101 km/h i został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz otrzymał 13 punktów karnych.

Warto przypomnieć, że każdy z nas odpowiada za bezpieczeństwo na drodze. Jako kierowcy, piesi czy rowerzyści, powinniśmy przestrzegać przepisów ruchu drogowego i szanować pozostałych uczestników ruchu.