Katastrofalne skutki brawury na drodze: 21-letni kierowca bmw niemal spowodował tragedię

Niedawno na drogach Śląska miało miejsce kolejne zdarzenie drogowe, w którym uczestniczyli młodzi kierowcy. Wielu ludzi zaczyna zastanawiać się nad przyczynami i częstotliwością występowania takich wypadków. Zbyt odważna jazda i ignorowanie zasad ruchu drogowego to najpewniejsza ścieżka prowadząca do nieszczęścia. Na skraju tragicznego wypadku znalazła się miejscowość Wilkowice, gdzie 21-letni kierujący bmw wtargnął na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła. Filmik ukazujący to wydarzenie dotarł do naszej skrzynki pocztowej pod adresem Stop agresji drogowej. Za naruszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego młody człowiek został ukarany grzywną w wysokości 1500 zł, a także otrzymał 15 punktów karnych.

Na nieszczęście nadal spotykamy na drogach osoby, które celowo lekceważą podstawowe reguły i przepisy ruchu drogowego. Gdy brakuje zdrowego rozsądku, nie trudno o wypadek. Szczególnie nieodpowiedzialne zachowanie wykazał się 21-letni mężczyzna, który kierował bmw w Wilkowicach w powiecie bielskim na ulicy Wyzwolenia. Mimo czerwonego światła, z dużą prędkością wtargnął na skrzyżowanie, niemal doprowadzając do tragedii. Film z tego incydentu otrzymaliśmy na adres Stop agresji drogowej. Funkcjonariusze z Komendy Policji w Bielsku-Białej bez problemu ustalili tożsamość kierowcy i za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa na drodze ukarali 21-latka mandatem w wysokości 1500 zł i 15 punktami karnymi.

Od początku bieżącego roku na śląskich drogach doszło już do 126 wypadków. W 51 przypadkach uczestnikami byli młodzi ludzie między 18 a 25 rokiem życia. W wyniku tych wypadków zginęły 4 osoby, a 44 zostały ranne. Najtragiczniejsze zdarzenia miały miejsce w Wodzisławiu Śląskim i Tychach. Przy większej ostrożności, a przede wszystkim rozwadze, można było uniknąć tych okropieństw.

Respektowanie znaków i sygnałów drogowych oraz przestrzeganie limitów prędkości to podstawowe zasady ruchu drogowego. Pragniemy przypomnieć, że kierowca zbliżający się do skrzyżowania jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność, a także dostosować swoje zachowanie do warunków i sytuacji na drodze, tak aby był w stanie odpowiednio szybko zareagować.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę. Zmienna pogoda, deszcz, wcześniej zapadający zmrok – to wszystko wpływa negatywnie na komfort jazdy i bezpieczeństwo na drodze. Takie okoliczności wymagają od kierujących większego refleksu i umiejętności przewidywania. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.