Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych w Oświęcimiu: dwie osoby potrącone przez samochód osobowy

Na jednym z oświęcimskich przejść dla pieszych doszło do groźnego zdarzenia drogowego, które miało miejsce w czwartkowy wieczór. Na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu doszło do potrącenia dwóch pieszych przez kierującego fordem 59-letniego mężczyznę. Zarówno 47-letnia kobieta jak i 44-letni mężczyzna zostali poszkodowani w wyniku tego tragicznego zdarzenia.

Wszystko to działo się podczas wieczornych godzin na ulicy Dąbrowskiego. Według informacji uzyskanych od miejscowej policji, to właśnie 59-letni kierowca forda jest sprawcą tego nieszczęśliwego wypadku. Podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych potrącił on pieszego – 44-letniego mężczyznę oraz kobietę w wieku 47 lat. W wyniku zderzenia z samochodem, stan zdrowia kobiety określany jest jako poważny. Mężczyzna natomiast doznał licznych potłuczeń ciała.

Obecnie, okoliczności prowadzące do tego tragicznego wypadku są nadal badane przez policję. Funkcjonariusze chwalą jednocześnie postawę świadków zdarzenia, którzy zareagowali natychmiastowo na zaistniałą sytuację. Dzięki ich interwencji, poszkodowanym udało się udzielić pierwszej pomocy, a także szybko wezwać odpowiednie służby.