Czekają nas rewolucyjne przemiany na osiedlu 700-lecia. Projekt modernizacji placu zabaw prezentuje się zachwycająco

Władze miasta Żywiec podjęły decyzję o rozpoczęciu procesu przetargowego na gruntowną modernizację miejscowego placu zabaw, który jest zlokalizowany na terenie osiedla 700-lecia, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego.

Po zakończeniu planowanych prac remontowych, najmłodsza populacja osiedla będzie miała możliwość korzystania z odnowionego i bezpiecznie ogrodzonego placu zabaw, którego powierzchnia zostanie pokryta poliuretanem. Z kolei dla starszych mieszkańców przewidziano w projekcie stworzenie boiska do piłki nożnej z wykorzystaniem sztucznej trawy, a także trzy boiska do siatkówki plażowej ze specjalnym piaszczystym pokryciem. Dodatkowo, na terenie rekreacyjnym powstanie miejsce do ćwiczeń na świeżym powietrzu – siłownia zewnętrzna. Cały obszar będzie odpowiednio doświetlony i monitorowany, a także wyposażony w ławeczki do odpoczynku oraz kosze na odpady.

Osoby zainteresowane udziałem w przetargu mogą składać swoje oferty do 2 lutego, kiedy to nastąpi oficjalne otwarcie zgłoszeń. Wybrany wykonawca będzie miał na realizację postawionych przed nim zadań sześć miesięcy.

Całość tej ambitnej inwestycji zostanie sfinansowana z funduszy rządowych. Pokryją one aż 98 procent całkowitego kosztu modernizacji. Resztę, czyli 2 procenty, dołoży miasto Żywiec.