Oszuści internetowi wyłudzili od seniora 25 tysięcy złotych pod pozorem inwestycji w Bitcoin

71-letni obywatel powiatu pszczyńskiego zgłosił na policję, że został oszukany na kwotę 25 tysięcy złotych podczas próby inwestycji w kryptowalutę bitcoin. Został zwiedzony przez oszustów, którzy udawali doradców finansowych specjalizujących się w kryptowalutach.

Staruszek zareagował na reklamę, która oferowała szybkie zarobki, a po kliknięciu linku prowadzącego do formularza rejestracyjnego podał swoje dane osobowe. Jak informuje Jadwiga Śmietana, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, mężczyzna otrzymał telefon od osób podszywających się pod konsultantów inwestycyjnych. Oszuści zasugerowali, że mogą zająć się zarządzaniem inwestycją i przysporzyć dochód dla starszego pana.

Kłamliwy doradca skłonił 71-letniego mężczyznę do zainstalowania oprogramowania szkodliwego, które umożliwiło zdalne przejęcie kontroli nad jego komputerem. Następnie ukradziono dane do konta bankowego pokrzywdzonego i dokonano dwóch transakcji, których łączna kwota wynosiła 25 tysięcy złotych.

Policja ostrzega przed takimi oszustwami i apeluje o zachowanie ostrożności wobec obietnic łatwych zysków. Jeżeli „doradca” sugeruje instalację jakiegokolwiek oprogramowania, to można być pewnym, że mamy do czynienia z próbą wyłudzenia!