Sport i charytatywność łączą siły na gali Biznes Boxing Polska w Bielsku-Białej

Kolejna gala bokserska Biznes Boxing Polska, znana z cyklicznych spotkań w największych polskich miastach, powróci na ring bielski już w sobotę, 16 grudnia. Tegorocznym celem akompaniującej wydarzenie zbiórki charytatywnej jest zebranie funduszy na rozbudowę sprzętowej bazy GOPR Beskidy. Wydarzenie będzie miało nie tylko sportowy, ale i szczytny cel. Dodatkową atrakcją dla uczestników gali będzie obecność Joanny Jędrzejczyk, mistrzyni UFC, która poprowadzi tego dnia seminarium MMA w klubie Impact.

Charakter stycznych gala Biznes Boxing Polska odróżnia je od typowych zawodów bokserskich. Nie bez powodu nazywa się je walkami „białych kołnierzyków”. Biorą w nich bowiem udział osoby, które na co dzień nie są sportowcami zawodowymi. Dla wielu z nich to pierwsze doświadczenie z boksem.

Jako że większość uczestników to nowicjusze w świecie boksu, organizatorzy współpracują z lokalnymi klubami sportowymi. W ramach przygotowań do debiutanckiej walki, chętni przechodzą intensywne szkolenia trwające 8 tygodni. W Bielsku-Białej, odpowiedzialność za przygotowanie uczestników spoczywa na trenerach klubu Impact.

Uczestnictwo w gali to jednak nie tylko sportowa rywalizacja. Każdy z zawodników angażuje się również w akcję charytatywną, otwierając własną zbiórkę na wyznaczony cel. Tym razem celem jest wsparcie GOPR Beskidy, który planuje zakup specjalistycznych apteczek reanimacyjnych – tzw. „R-1”, kluczowych podczas akcji ratunkowych na górskich szlakach.

Ceremonia odbędzie się 16 grudnia w Sali Redutowej, znajdującej się w pasażu handlowym „Pod Orłem”. To wydarzenie ma formalny charakter, a jego znaczenie podkreśla obecność gościa honorowego – mistrzyni UFC, Joanny Jędrzejczyk. Wydarzenie to stanowi nie tylko kulminacyjny punkt tegorocznej działalności Biznes Boxing Polska, ale także okazję do wsparcia ważnej sprawy.