Wypadek na przejściu dla pieszych: 54-latka potrącona przez samochód osobowy

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w Lipniku, gdzie kobieta w wieku 54 lat została potrącona przez samochód. Ze względu na odniesione urazy, zwłaszcza kontuzję głowy, musiała zostać przewieziona do najbliższego szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. Sprawcą tego nieszczęśliwego wypadku okazał się młody mężczyzna, 23-latek, który tłumaczył, że nie zauważył przechodzącej kobiety, ponieważ został oślepiony przez słońce. Policja jest teraz odpowiedzialna za ustalenie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Całe zdarzenie miało miejsce około godziny 15:00 na skrzyżowaniu ulic Lipnickiej i Skowronków w Bielsku-Białej. 23-letni kierowca prowadził swój pojazd drogą, kiedy nagle na przejściu dla pieszych potrącił 54-letnią kobietę. Kobieta upadła i doznała urazu głowy. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratownictwa medycznego, które udzieliły poszkodowanej pierwszej pomocy, a następnie przewiozły ją do szpitala na dalsze badania i leczenie.

23-latek podczas rozmowy z funkcjonariuszami policji tłumaczył, że słońce oślepiło go tuż przed wypadkiem. Na podstawie pierwszych ustaleń, okazało się, że jest on sprawcą tego nieszczęśliwego wypadku drogowego, ponieważ nie zachował należytej ostrożności podczas prowadzenia pojazdu. Po zakończeniu badań medycznych poszkodowanej kobiety i dokładnym ustaleniu jej obrażeń, decyzja o dalszym postępowaniu wobec młodego kierowcy zostanie podjęta.