Wydarzenie w Bystrej: Drzewo przewracające się na samochody i ogrodzenie szpitala nie spowodowało ofiar

Wcześnie rano niespodziewane zdarzenie zaniepokoiło mieszkańców Bystrej. Złamana korona drzewa, która przewróciła się na ulicy Szczyrkowskiej, doprowadziła do wielu uszkodzeń. Nie tylko uszkodziła dwa samochody jadące tędy w tym czasie, ale także ogrodzenie Centrum Pulmunologii i Torakochirurgii. Mimo potężnego zniszczenia, żadna osoba nie odniosła obrażeń.

Do tego niecodziennego incydentu doszło około 6:40 rano. Poza pojazdami i ogrodzeniem, złamane drzewo spowodowało także zerwanie linii wysokiego napięcia oraz światłowodu. Interwencyjne służby ratunkowe oraz pogotowie energetyczne szybko zostały powiadomione i skierowane na miejsce zdarzenia.

Jednym z pierwszych doniesień z miejsca zdarzenia była informacja o dwóch pojazdach – busie i samochodzie osobowym – które uderzyły w przewrócone drzewo. Obie maszyny doznały pewnych uszkodzeń, a jeden z nich musiał być odholowany przez służby drogowe.

Jednak mł. brygadier Patrycja Pokrzywa z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej zapewniła, że kierowcy nie potrzebowali medycznej interwencji. Ruch na tej części ulicy Szczyrkowskiej był jednak zablokowany ze względu na linie energetyczne leżące na jezdni. Po przybyciu na miejsce pogotowia energetycznego, napięcie w sieci zostało odłączone – kabel, który biegł poprzecznie do jezdni, został odcięty przez pracownika firmy energetycznej, a kabel światłowodu został przymocowany do prowizorycznego słupa.

Strażacy podjęli działania mające na celu usunięcie drzewa i przywrócenie normalnego ruchu drogowego. Szacuje się, że całe zdarzenie spowodowało straty rzędu kilku tysięcy złotych.