Wizyta edukacyjna uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej

W ostatnią środę, 6 grudnia 2023 r., młodzi studenci ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jerzego Kukuczki z Jastrzębia-Zdroju odwiedzili Komendę Miejską Policji w Bielsku-Białej pod opieką swoich nauczycieli. Wizyta ta była zbieżna z obchodami Mikołajek, co zaowocowało specjalnymi atrakcjami przygotowanymi przez profilaktyków komendy, w tym spotkanie z sympatycznym brodatym staruszkiem. Podczas pobytu uczniowie mieli okazję omawiać zagadnienia związane z bezpieczeństwem oraz poznawali różne aspekty pracy funkcjonariuszy policji.

6 grudnia 2023 r., o godzinie 8:30 rano, uczniowie powyższej szkoły podstawowej przybyli do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Oprowadzenie po obiektach i przedstawienie różnych działów formacji odbyło się pod kierownictwem naszych profilaktyków – asp. Moniki Dziech oraz st. asp. Rafała Kobyłeckiego. Młode osoby w wieku od 7 do 9 lat miały okazję dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie, a także poznać specyfikę pracy w policji. Trafili również na pokaz psa patrolowo-tropiącego z przewodnikiem, który pokazał skuteczność działania swojego czworonożnego partnera.

Wszyscy goście z zainteresowaniem obserwowali występ psa służbowego, podczas którego jedna osoba odważyła się założyć rękaw treningowy. Demonstracja umiejętności poszukiwawczych psa patrolowo-tropiącego przebiegła pomyślnie, na co świadczyły uśmiechy na twarzach młodych widzów. Technik kryminalistyki opowiedział o swojej pracy i pokazał zawartość walizki kryminalistycznej, co mogło pobudzić wyobraźnię przyszłych śledczych. Na zakończenie wycieczki uczniowie odwiedzili strzelnicę, gdzie instruktorzy opowiedzieli o procedurach testów strzeleckich praktykowanych przez policjantów bielskiej komendy.

Odwiedziny te miały głęboko edukacyjny charakter i wpływały na poprawę wiedzy dzieci na temat funkcjonowania instytucji policyjnej. Widoczne było zadowolenie, uśmiech oraz ciekawość na twarzach młodych ludzi. Jesteśmy dumni z możliwości pokazania młodemu pokoleniu istoty działania naszej formacji.