Świąteczna podróż komunikacją miejską: Święty Mikołaj startuje do Szczyrku, a MZK wprowadza na trasy bielsko-bialskie autobus pełen świątecznej atmosfery

Już od wczesnych godzin porannych pasażerowie korzystający z usług Komunikacji Beskidzkiej mają niecodzienną okazję spotkać Świętego Mikołaja, który zdecydował się na podróż świątecznym autobusem. Do świątecznego klimatu dołączy także Miejski Zakład Komunikacyjny (MZK), który przewidział dla mieszkańców Bielska-Białej wyjątkowy, świąteczny autobus. Ten pojazd przez najbliższy miesiąc będzie regularnie kursował po miescie, przewożąc pasażerów.

Maksymilian Pryga, rzecznik prasowy Komunikacji Beskidzkiej, podkreśla, że mają oni specjalne porozumienie barterowe ze Świętym Mikołajem. Każdego roku towarzyszą mu w podróży do Szczyrku. Naszym głównym celem jest dostarczenie radości i uśmiechu dla naszych pasażerów – dodaje Pryga. W tym roku święta postać podróżuje ekologicznym autobusem Solaris zasilanym gazem, dzięki czemu nie ma konieczności angażowania reniferów. W prezentach od Świętego Mikołaja nie brakowało cukierków, a towarzyszyły mu dwie urocze pomocnice oraz postać Ciastka, dobrze znana z filmu Shrek.

Z kolei po południu w Bielsku-Białej zadebiutuje świąteczny autobus MZK. Będzie on kursować przez cały miesiąc na różnych liniach MZK pod numerem taborowym 214. Pierwszego dnia będzie można go spotkać na trasie linii nr 57.

MZK obiecuje swoim pasażerom wiele świątecznych atrakcji. Pojazd będzie bogato ozdobiony w środku i na zewnątrz. Nie zabraknie kolorowych światełek, muzyki oraz konkursu na świąteczną pocztówkę MZK. Inauguracyjna trasa autobusu rozpocznie się o 14:50 z przystanku Warszawska Dworzec – zapowiadają przedstawiciele MZK.