Debata "E-zagrożenia dla seniora w nowoczesnym świecie" – zaproszenie od policji Bielska-Białej

Policja z Bielska-Białej gorąco zachęca do udziału w debacie zatytułowanej „E-zagrożenia dla seniora w nowoczesnym świecie”. Spotkanie zaplanowano na 7 grudnia 2023 roku i ma się rozpocząć o godzinie 13:00. Miejscem przeprowadzenia debaty będzie sala konferencyjna Centrum Seniora. Znajduje się ona przy Urzędzie Miasta Bielsko-Biała, pod adresem ulica Romana Dmowskiego numer 5, w Bielsku-Białej.

Głównymi tematami do omówienia podczas debaty będą kwestie zagrożeń i przestępstw internetowych, które mogą dotyczyć każdego użytkownika sieci, ale szczególnie osób starszych. Planowane spotkanie jest realizowane przy współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Bielsko-Biała oraz z Oddziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Bielsku-Białej. Celami wyznaczonymi dla debaty są:

– Podniesienie poziomu świadomości seniorów w zakresie zagrożeń, zmian i sposobów popełniania przestępstw w internecie, które mogą zaszkodzić im samym.
– Zidentyfikowanie potencjalnych trudności, które mogą napotkać seniorzy podczas korzystania z aplikacji mobilnych i ich zabezpieczeń.
– Udzielenie praktycznej wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z internetu, aplikacji bankowych oraz innych nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które mogą przyciągnąć zainteresowanie seniorów.