Pomoc w sterylizacji i kastracji zwierząt domowych oferowana przez miasto

Urząd Miejski w Bielsku-Białej przypomina, że właściciele psów i kotów mogą liczyć na wsparcie finansowe w zakresie sterylizacji czy kastracji swoich czworonożnych pupili. W potocznym języku nazywane jest to „500 plus na psa lub kota”. Jest to forma dofinansowania, którą proponuje Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej.

Ta pomoc skierowana jest przede wszystkim do zwierząt, które mają swojego właściciela. Zwierzęta bezdomne poddawane są sterylizacji lub kastracji na innych zasadach. Jednakże aby skorzystać z tej formy wsparcia, musi być spełniony jeden kluczowy warunek. Zwierzak musi mieć stałe miejsce zamieszkania na terenie Bielska-Białej, co potwierdzić musi jego właściciel.

Ale uwaga! Tego typu operacje wykonywane są na koszt miasta, więc ich liczba jest ograniczona. W tym roku limit został już wykorzystany. Jak więc móc skorzystać z tego wsparcia w nadchodzącym roku? Urzędnicy radzą, że należy zgłosić się do schroniska ze specjalnym wnioskiem o skierowanie na sterylizację lub kastrację. Zabiegi te realizowane są w weterynaryjnych przychodniach znajdujących się na terenie miasta.

Warto zastanowić się nad skorzystaniem z tej oferty, jeżeli planujemy poddać nasze zwierzę takiemu zabiegowi. W końcu koszt sterylizacji czy kastracji to niemały wydatek. Na przykład, jak wynika z informacji znalezionych w internecie, koszt takiego zabiegu dla kota to około 200 złotych, a dla psa może sięgać nawet kilkuset złotych!