Czworonożni pedagodzy w Liceum im. Wisławy Szymborskiej w Bielsku

Stało się coś niezwykłego w bielskim Liceum im. Wisławy Szymborskiej. Od nowego roku szkolnego, uczniowie mogą cieszyć się towarzystwem czworonożnych pedagogów. Wi-Fi, Blusia i Bajla to psy pracujące na etacie w edukacji, które zdobyły sympatię młodzieży. Sebastian Sojka, dyrektor szkoły, jest przekonany, że obecność psów może odciągnąć uczniów od nadmiernego korzystania z telefonów. Psy nie tylko są częścią ukochanej przez uczniów dogoterapii, ale także pełnoprawnymi członkami kadry pedagogicznej.

Wi-Fi to najmłodszy członek zwierzęcej trójki – ma zaledwie trzy miesiące. Blusia i Bajla mają obie po dwa lata. Mimo młodego wieku, Wi-Fi jest bardzo szybko uczącym się i ciekawym świata border collie blue merle. Wyróżnia go unikalna kolorystyka oczu – mieszanka brązu, białego i szarego. Te rozkoszne stworzenia traktują szkołę jak drugi dom.

Podczas przerw między lekcjami, psy swobodnie przemierzają korytarze i bawią się na terenach zielonych, co przyciąga uwagę wszystkich wokół. Samodzielnie podchodzą do ludzi i podają piłkę, a w stresujących sytuacjach wystarczy je pogłaskać, aby rozładować napięcie. Dzieci wydają im komendy, z którymi psy chętnie współpracują.