Dynamiczny rozwój bielskiej giełdy staroci

Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej już od wczesnych godzin porannych jest oblegany przez ludzi. To właśnie tu, po raz kolejny w swojej krótkiej, lecz intensywnej historii, rozpoczęła się giełda staroci. Widać, że ta bielska inicjatywa dynamicznie zyskuje na sile i popularności.

Podczas poprzedniego wydarzenia odnotowano ponad 60 ekspozycji, jednak dzisiejszy dzień przyniósł rekordową liczbę stoisk – blisko 90. Piękna pogoda zachęciła do przybycia nie tylko sprzedających, ale również chętnych do zakupów. Mimo że giełda w Bielsku-Białej dopiero stawia swoje pierwsze kroki, zdobywa coraz więcej entuzjastów staroci. Co więcej, nasze badania pokazują zmiany w profilu odwiedzających. W przeciwieństwie do wrześniowej edycji giełdy, która przyciągnęła głównie lokalną społeczność, obecnie znaczna ilość osób zainteresowanych wydarzeniem przybyła z dalekich rejonów Śląska i Małopolski. W miarę rozwoju imprezy organizatorzy postanowili ustalić regularny termin spotkań – będzie to trzecia sobota każdego miesiąca.

Warto również zwrócić uwagę na znaczące zwiększenie różnorodności oferowanych przedmiotów. Na przykład, w porównaniu do poprzedniego miesiąca, obserwujemy istotny wzrost liczby militariów oraz książek.