Kolejna wielka inwestycja w Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej

W Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej, można oczekiwać olbrzymiego projektu inwestycyjnego. Finanse do jego przeprowadzenia zostały już przydzielone placówce. Jest to suma 163 milionów złotych, co stanowi największą jednorazową inwestycję w historii tego bielskiego szpitala onkologicznego. Kwota ta przekracza koszt budowy nowego pawilonu. Szpital uzyskał środki z Funduszu Medycznego, które zostaną przeznaczone na modernizację pawilonu I, zakup nowego sprzętu oraz budowę pracowni. Teraz instytucja przymierza się do przetargu i zaplanowania startu robót budowlanych, które mają rozpocząć się w okolicach końca letniego okresu przyszłego roku. Koniec realizacji tej monumentalnej inwestycji jest planowany na trzeci kwartał 2026 roku.

W sumie, staranie o wsparcie finansowe z Funduszu Medycznego podjęło 39 szpitali onkologicznych. Jedynie 19 z nich mogło cieszyć się z przyznanych środków. Wniosek Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego zyskał piątą pozycję na liście rankingowej, co jest znakomitym osiągnięciem.

Aż trudno uwierzyć, że zaledwie dwa lata temu, ta sama placówka zakończyła inny, równie imponujący projekt inwestycyjny. Dzięki znacznej pomocy funduszy unijnych, udało się wtedy wybudować nowy, pięciopiętrowy pawilon, który został połączony ze starszą częścią szpitala za pomocą dwóch łączników.