Oszustka z marketu zatrzymana przez policję

W Bielsku-Białej doszło do zatrzymania 65-letniej kobiety, która wpadła w sidła prawa po usiłowaniu przeprowadzenia oszustwa. Kobieta, podczas robienia zakupów w jednym ze sklepów, stosowała nielegalną sztuczkę polegającą na podtrzymywaniu torby z towarem podczas jego ważenia, co skutkowało zaniżeniem faktycznej wagi produktu. Dzięki spostrzegawczości pracującej tam kasjerki, która zauważyła podejrzane zachowanie i zaalarmowała ochronę, oszustka została zatrzymana. Jej czyn może skutkować surową karą – nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Interwencja policji miała miejsce w dniu 17 października. Funkcjonariusze z bielskiej komendy zostali poinformowani przez ochronę jednego z supermarketów o złapaniu na gorącym uczynku klientki próbującej oszukać. W jej działaniach nie było nic przypadkowego – świadomie zaniżała wagę i cenę produktów.

65-letnia kobieta, podczas korzystania ze stanowiska samoobsługowego, po pierwszym ważeniu stwierdziła, że cena jest dla niej za wysoka. Postanowiła więc spróbować ponownie, tym razem jednak podczas ważenia podtrzymywała torbę z produktami, zaniżając ich rzeczywistą masę. Oszustka nałożyła następnie na towar etykietę z ceną zaniżoną o prawie połowę. Policjanci interweniowali i zatrzymali kobietę podejrzaną o przestępstwo. Jak informuje asp. Ilona Michalczyk, pełniąca obowiązki oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej, oszustka za swoje nieuczciwe działania odpowie przed sądem.