Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie w Bielsku-Białej

Niezapomniane chwile przeżyli jubilaci z Bielska-Białej, którzy 10 października mieli okazję odebrać medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Było to pierwsze takie spotkanie od kilku miesięcy i miało miejsce w ratuszu miasta. Zaszczytne odznaczenia, przyznawane przez prezydenta RP, otrzymały pary, które od pięćdziesięciu lat dzielą ze sobą dobre i złe chwile.

Uroczystości przewodził prezydent miasta Jarosław Klimaszewski, który osobiście wręczył medale małżeństwom. Oprócz tego, jubilatom ofiarowano dyplomy, bukiety kwiatów oraz drobne upominki. Wszystko to, jako wyraz uznania i podziękowania za trwałość ich małżeńskiego związku. Medale zostały wręczone nie tylko parom świętującym złoty jubileusz, ale również tym, które wspólnie spędziły sześćdziesiąt czy nawet siedemdziesiąt lat.

W uroczystości uczestniczyło kilkadziesiąt osób, które z radością świętowały ten wyjątkowy czas. Pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej jednocześnie podkreślają, że małżeństwa z tego miasta, które w najbliższym półroczu będą obchodziły 50-lecie swojego ślubu, powinny zgłosić ten fakt do USC. Dzięki temu możliwe będzie rozpoczęcie procedury przyznania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Aby zgłosić tę okoliczność, należy zrobić to osobiście w urzędzie. Ewentualne pytania i wątpliwości można wyjaśnić, dzwoniąc pod numery telefonów 33 4701213 lub 33 4701211.