Policyjny pościg w Bielsku-Białej: kierowca Audi ignoruje wezwanie do zatrzymania

Dramatyczne wydarzenia, przypominające sceny z hollywoodzkich filmów akcji, miały miejsce 5 października w dzielnicy Stare Bielsko, znajdującej się w Bielsku-Białej. To tam policja prowadziła intensywny pościg za kierowcą marki Audi, który bezceremonialnie zignorował polecenia służb porządkowych, nakazujących mu zatrzymanie pojazdu w celu przeprowadzenia kontroli.

Interwencja rozegrała się przed godzinami popołudniowymi. Wówczas to, mężczyzna za kierownicą Audi zdecydował się na lekceważenie sygnałów dawanych przez funkcjonariuszy, którzy chcieli go poddać kontroli drogowej. To sprowokowało rozpoczęcie intensywnego pościgu, podczas którego doszło do uszkodzenia kilku pojazdów, w tym jednego z radiowozów. Dramatyczne zdarzenie zakończyło się na ulicy Pienińskiej, gdzie doszło do kolizji czterech pojazdów: radiowozu, nieoznakowanego samochodu policyjnego, audi prowadzonego przez poszukiwanego mężczyznę oraz jednego ze zwyczajnych samochodów, który znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie.

Uciekinier, który był powodem całego zamieszania, został ostatecznie zatrzymany przez policję. Obecnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego niecodziennego zdarzenia.