Delegacja posłanek Platformy Obywatelskiej przemierza miasta, mobilizując kobiety do udziału w wyborach

19 września, we wtorek, delegacja posłanek należących do Platformy Obywatelskiej zagościła w trzech miastach: Cieszynie, Bielsku-Białej oraz Pszczynie. Z misją mobilizowania kobiet do aktywnego udziału w nadchodzących wyborach, posłanki zachęcały przechodniów na ulicach tych miast.

Mirosława Nykiel, jedna z członkiń grupy, podczas briefingu przeprowadzonego przed Bielskim Centrum Kultury, podkreślała znaczenie udziału kobiet w procesie wyborczym. Mówiła o potrzebie stworzenia przyszłości z większym udziałem kobiet, nie tylko patrząc przez pryzmat płci, ale także biorąc pod uwagę unikalne cechy charakteru typowe dla kobiet, ich podejście do zarządzania państwem oraz filozofię życia.

Podkreślając wagę korzystania z praw obywatelskich, Nykiel apelowała o większe zaangażowanie wyborcze. Przypomniała o konsekwencjach wynikających z polityki obecnego rządu, które zdaniem posłanki są niekorzystne dla kobiet i zachęcała do przemyślenia wyborów, mając na uwadze przyszłość kolejnych pokoleń kobiet.

W ramach inicjatywy „Kobiety na wybory”, poza Nykiel, w Bielsku-Białej spotkać można było także inne znane polityczki. Wśród nich były posłanki Izabela Leszczyna, Małgorzata Pępek, oraz Katarzyna Lubnauer. Wśród gości znalazła się również senator Agnieszka Gorgoń-Komor oraz prezydent miasta Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski.